İngiltere Vizesi Adana

ingiltere

İngiltere Vizesi Adana

 

İngiltere vizesi Adana için tüm gerekli işlemleriniz Işık Dil Hizmetleri ve Danışmanlık tarafından yapılmaktadır.

İngiltere vizesi Adana İngiltere Başvuru merkezimiz 10 yıldan beri faaliyette olup, vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Birleşik Krallık vizesi bir çok çeşidi bünyesinde barındırmaktadır. Öğrenim vizesi, Turistik vize, aile ziyareti, aile birleşimi, iş vizesi gibi bir çok kategoriden oluşmaktadır. Hangi tür pasaport sahibi olursanız olun (Hususi, Umuma Mahsus, Hizmet Pasaportu) İngiltere Konsolosluğundan vize almak gerekmektedir. Ayrıca Birleşik Krallık dahilindeki ülkelere (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler) seyahat etmek isteyenler vizeye tabidir.

 

Sadece Schengen vizesine sahip olanlar, Birleşik Krallık dahilindeki ülkelere giremeyeceği gibi, sadece İngiltere vizesi sahibi olanlar da schengen ülkelerine (Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan) vizesiz giremezler.

 

Uzun dönem vize başvurusu yapmak isteyenlerin Aile bireylerini ziyaret, tıbbi tedavi, akademik çalışma, bilimsel araştırma, 1. dereceden akrabayı gözetim,  nişanlı/müstakbel eş ziyareti veya sık iş görüşmeleri gibi farklı nedenlerle İngiltere’ye sık sık seyahat etmeyi gerektiren nedenleri belgelemek zorundadırlar.

 

Uzun süreli İngiltere vizesi talep edenler; 1 yıllık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık süreli İngiltere vizesine başvuru yapabilirler.  Ancak uzun süreli İngiltere vizeniz olsa bile ilgili ülkede kalma hakkı en fazla 6 aydır. 6 ayın sonunda İngiltere’den çıkış yapılması zorunludur.

 

İngiltere Vize Türleri 

 

Birleşik Krallığa seyahat etmek isteyen kişiler ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatin amacına uygun kategoride yer alan vize çeşidine başvuru yapmalıdır. İngiltere vize çeşitleri aşağıdaki gibidir;

  • * İngiltere Ticari Vizesi
  • * İngiltere Turist Vizesi
  • * İngiltere Aile Ziyareti Vizesi
  • * Evlilik ya da yasal eş tescili amaçlı İngiltere Vizesi
  • * Tıbbi Tedavi amaçlı İngiltere Vizesi
  • * Öğrenci ziyaretçi amaçlı İngiltere Vizesi

 

İngiltere vize türlerinin her birisine farklı evraklar gerekmektedir. Bu evraklar zamanla farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle başvuru için gerekli evrakların neler olduğunu konsolosluğun https://www.gov.uk/apply-uk-visa adresini ziyaret ederek öğrenebileceğiniz gibi, bizi arayarak da öğrenebilirsiniz.

 

İngiltere vize formlarının doldurulması zaman aldığından dolayı, lütfen RANDEVU alınız. Dilerseniz İLETİŞİM sayfamızdaki formu doldurarak bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.