Yurt Dışı Eğitim

Işık Tercüme ve Danışmanlık olarak hizmetlerimiz arasında yer alan diğer bir konu da Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığıdır.

 

Yurt Dışı Eğitim konusunu 3 ana alt grupta değerlendirebiliriz.

 

Yurt Dışında Üniversite Eğitimi

 

Yurt Dışında Dil Eğitimi

 

Yurt Dışında Yaz kampı

 

Yurt Dışında Üniversite Eğitimi

 

Viyana Üniversiteleri

 

Yurt Dışında Üniversite Eğitimi için sizlere sunduğumuz en önemli ve en çok tercih edilen seçenek Avusturya-Viyana üniversiteleridir.

Viyana Üniversiteleri, dünya sıralamasında oldukça iyi bir konumda olmasının yanında, eğitim giderlerinin neredeyse Türkiye’de devlet üniversiteleri maliyetine yakın olması ile dikkat çekmektedir.

 

Her yıl yüzlerce öğrencinin gittiği Viyana Üniversiteleri, eğitim kalitesinin yanında, sizlere çalışma imkanı da sunmaktadır.

Yani çalışarak eğitim almak, hem dilinizin gelişmesine yardımcı olacak hem de aylık giderlerinizi çıkartmanıza vesile olacaktır.

 

Ayrıca schengen vizesine sahip olacağınızdan tüm Avrupayı gezmek, bilgi edinmek belki de mezun olduktan sonra çalışma imkanı bulacaksınız.

 

Viyana Üniversiteleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için www.avusturyadauniversite.net adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz de iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. Danışmanımız en kısa sürede sizinle irtibata geçerek gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

 

Polonya Üniversiteleri

 

Türkiye’de sınav kazanma şartı olmaksızın, lise mezunu olan herkesin rahatlıkla gidebileceği bir diğer lokasyon da Polonya’dır.

 

Polonya Üniversiteleri, bir çok bölümde İngilizce eğitim vermektedir. Kalite düzeyi de oldukça yüksek olan Polonya’da, Mühendislikten mimarlığa, Tıptan Eczacılığa, İşletmeden Uluslar arası iletişime kadar bir çok bölümde eğitim almanız mümkündür.

 

Dilerseniz iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. Danışmanımız en kısa sürede sizinle irtibata geçerek gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

 

Yurt Dışında Dil Eğitimi

 

Bir dili en iyi öğrenmenin, daha da önemlisi akıcı konuşabilmenin ve konuşulanları doğru ve eksiksiz anlayabilmenin yolu, o dilin konuşulduğu ülkede dil eğitimi almak veya o ülkede bir süre yaşamaktır. Özellikle İngilizce öğrenmenin çok zor olduğu ülkemizde, İngilizce öğrenmek isteyen bir kimse dil kurslarına yüklü miktarda ödemeler yapmasına rağmen gramer öğrenmekten öteye geçemeyen bir dil deneyimine sahip olmaktadır. Gerek konuşma, gerekse de dinleme-anlama olarak hiç bir mesafe kat edememektedirler.

 

Oysa İngiltere, USA, Kanada, Malta gibi merkezlerde alınan 3 aylık bir eğitim, neredeyse Türkiye’deki 12 aylık bir eğitime denk düşmektedir. Daha da önemlisi, konuşma ve anlama anlamında gelinen nokta ise Türkiye’deki ile kıyas bile edilememektedir.

 

Ayrıntılı bilgi için iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. Danışmanımız en kısa sürede sizinle irtibata geçerek gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

 

Yaz Kampları

 

10-16 yaş grupları için tasarlanan bu program türünde, İngiltere’nin en gözde okullarından EDPLUS ile çalışmaktayız. Okullarımızın önderliğinde oluşturulan gruplar, başlarında bir rehber öğretmen ile birlikte 2-3 hafta hem ders hem de sosyal aktivitelere katılmaktadırlar.

 

Yaz kamplarına katılan öğrencilerimizde gözlemlediğimiz en önemli gelişim, dile olan ön yargılarının kırılması ve medeni cesaretlerinin artmasıdır.

 

Ayrıntılı bilgi için iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. Danışmanımız en kısa sürede sizinle irtibata geçerek gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.